Hibiscus staat bekend om zijn vermogen om de delicate pH-waarde van de huid te versterken en in balans te brengen. Het is rijk aan alfahydroxyzuren die op natuurlijke wijze exfoliëren en aan aminozuren die zorgen voor een verstevigend effect zonder de natuurlijke oliën van de huid (talg) aan te tasten. Hibiscus heeft het vermogen om de activiteit van het enzym elastase in de huid te remmen. Dit enzym breekt namelijk het belangrijke elastine van de huid af. De thee heeft ook een hoog vitamine C-gehalte, wat helpt bij het bestrijden van schade door de zon en de tekenen van huidveroudering. Witch hazel is een volledig natuurlijk product dat de poriën diep zal reinigen en een onrustige huid helpt te kalmeren. Het bevat tannines en polyfenolen, deze verbindingen helpen de genezing te versnellen en schade aan huidcellen te voorkomen, waardoor de verouderende effecten van de zon en verontreinigende stoffen op de huid worden tegengegaan. Ook werkt witch hazel ontstekingsremmend.
Hoe maak je een Hibiscustheetoner met Witch Hazel?
Ingrediënten
RECEPT VOOR 120ML
hibiscus thee
60ml witch hazel
60ml kokend water
Benodigdheden
mok
thee-ei
trechter
sprayfles
Zo maak je het
1. Vul het thee-ei met de hibiscus thee en leg deze in een flinke mok, schenk hier kokend water op en laat enkele minuten trekken.
2. Haal het thee-ei uit de mok en laat de hibiscus thee volledig afkoelen.
3. Doe de hibiscus thee in een glazen sprayfles en voeg hier 60ml witch hazel aan toe.
Hoe te gebruiken
Schud voor gebruik het flesje met de toner even goed door, je kunt het in de ochtend en avond gebruiken. Doe een beetje van de gezichtstoner op een katoenen beauty-pad en dep hiermee het gezicht schoon. Breng hierna je favoriete serum en/of gezichtscrème aan op het gezicht.
Heb je dit natuurcosmetica recept gemaakt?
Laat ons weten wat je ervan vindt! Laat hieronder een reactie achter en deel jouw foto op Instagram met #mijnhuydt.
1. Vul het thee-ei met de hibiscus thee en leg deze in een flinke mok, schenk hier koken water op en laat enkele minuten trekken. 2. Haal het thee-ei uit de mok en laat de hibiscus thee volledig afkoelen. 3. Doe de hibiscus thee in een glazen sprayfles en voeg hier 60ml witch hazel aan toe. Hoe te gebruiken
Schud voor gebruik het flesje met de toner even goed door, je kunt het in de ochtend en avond gebruiken. Doe een beetje van de gezichtstoner op een katoenen beauty-pad en dep hiermee het gezicht schoon. Breng hierna je favoriete serum en/of gezichtscrème aan op het gezicht.
Ingredients
Instructions
Notes